зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

14 Травня 2024
Для відновлення енергетики потрібні міжнародна допомога, внутрішні резерви й перегляд тарифу на світло – Міненерго
Щоб відновити пошкоджену внаслідок російських атак енергосистему, Міністерство енергетики розглядає варіанти залучення міжнародної допомоги, внутрішніх резервів і перегляд тарифу на електроенергію для населення. Про це заявила 13 травня в ефірі телеканала ICTV заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

"Зараз ми оцінюємо всі можливі ресурси для здійснення ремонтної кампанії й підготовки до наступного опалювального сезону. Це і міжнародна допомога, яка надходить нам і у вигляді обладнання, і у вигляді фінансових ресурсів, це і внутрішні можливості наших підприємств, і, в тому числі, можливість підняття тарифу", – заявила вона.

Гринчук наголосила, що зараз ситуація в енергетиці дуже складна. Енергосистема зазнала значних втрат, і проходити пікові навантаження буде складніше. Вона додала, що в умовах руйнувань забезпечення споживачів електроенергією потребує значних ресурсів.

КОНТЕКСТ
Цієї весни російські окупанти активізували атаки на українську енергетику. У ніч проти 8 травня окупанти завдали вже п'ятого масованого ракетно-дронового удару по об'єктах енергетики, починаючи із 22 березня. За даними Міненерго, ворог атакував енергетику в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.

В уряді повідомили 8 травня, що після масованих обстрілів РФ Україна втратила до 8 ГВт електрогенерації. Є втрати також у розподільних системах, додали в Кабміні.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник заявляв, що завдяки торішньому перегляду тарифу на електроенергію для побутових споживачів українська енергосистема отримала 3 ГВт потужностей, писало агентство УНІАН.

Гордон