зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

17 Лютого 2022
Україна на 3 дні від'єднається від енергосистем Росії та Білорусі
Юлія Свириденко заявила, що Україна проведе тест на свою енергетичну незалежність. Для цього наша держава на 3 дні від'єднається від енергосистем Росії та Білорусі.

Доведемо собі та Європі, що можемо самостійно забезпечувати енергонезалежність
Така подія стане знаковою для України.

Про це міністерка економіки заявила під час марафону єднання, пише 24 канал.

Найближчим часом Україну чекає знакова подія – ми проведемо тест на енергетичну незалежність. Україна на 3 дні від'єднається від енергосистем Росії та Білорусі. Так ми доведемо собі та Європі, що здатні самостійно забезпечувати енергонезалежність, – наголосила Свириденко.

Вона також розповіла про ситуацію в економіці. За словами міністерки, тривожні новини почали поширювати не лише у січні, а ще до початку опалювального сезону. Тоді всі експерти лякали можливими відключеннями енергетики.

"Але ми не тільки витримали, ми маємо історичну подію – у нас 15 блоків електростанції працюють на повну потужність та забезпечують енергетичну стійкість нашої держави", – зазначила очільниця Мінекономіки.

Вона додала, що запаси вугілля становлять понад 1 мільйон тонн. Це вдвічі більше, ніж було минулого року.

Крім того, в газосховищах України є 10,7 мільярда кубометрів природного газу. Тому цей опалювальний сезон ми проходимо "спокійно та виважено".

"Негативні сподівання експертів не виправдалися", – наголосила Свириденко.

24 канал