зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

26 Жовтня 2021
Міненерго відзначає стабільність роботи енергосистеми України, незважаючи на низькі запаси вугілля
Об'єднана енергосистема України працює стабільно, незважаючи на відставання від графіка накопичення вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС), вважає Міністерство енергетики.

При цьому в повідомленні міністерства на сайті в понеділок зазначається, що базовою генерацією, яка виробляє на сьогодні понад половину всієї електроенергії рівним графіком, є атомна, а маневрування здійснюється за рахунок теплової та гідрогенерації, потужності яких достатньо для стабільної роботи енергосистеми.

У Міненерго звернули увагу, що під час збільшення показників із накопичення вугілля в оновленому у серпні графіку міністерство виходило з найкритичнішого сценарію - запуску "Північного потоку-2" і дуже низьких температур взимку.

Згідно з диспетчерською інформацією НЕК "Укренерго", станом на вечір 25 жовтня у простої через відсутність палива перебувають 13 енергоблоків ТЕС ПАТ "Центренерго", працюють лише по одному на кожній із трьох ТЕС генкомпанії: Вуглегірській, Зміївській та Трипільській загальною потужністю приблизно 650 МВт.

З цієї самої причини повністю зупинена Слов'янська ТЕС ПАТ "Донбасенерго".

Водночас через відсутність вугілля не працюють три блоки ТЕС "ДТЕК Енерго": один на Криворізькій ТЕС і два на Запорізькій ТЕС. Загалом у роботі майже 30 блоків компанії, включаючи вісім блоків Бурштинської ТЕС.

Що стосується АЕС, у роботі перебувають 11 із 15 атомних енергоблоків: три блоки Рівненської АЕС, чотири - Запорізької АЕС і по два - на Южно-Українській та Хмельницькій АЕС. Загальна потужність - понад 10 ГВт.

За даними Міненерго, на ранок 25 жовтня запаси вугілля на ТЕС і ТЕЦ становили 701,3 тис. тонн, що майже на 52 тис. тонн менше, ніж тижнем раніше (на ранок 18 жовтня - 752,9 тис. тонн). Згідно з графіком накопичення, вугілля має бути станом на зазначену дату 2,97 млн тонн.

Як повідомлялося, міністр енергетики Герман Галущенко декількома днями раніше заявив, що відповідальність за дотримання затвердженого Міністерством енергетики графіка накопичення вугілля несуть генерувальні компанії.

Міністр енергетики на початку цього місяця зазначав, що в жовтні 2021 року - березні 2022 року очікується витрата вугілля енергетичних марок на рівні 15,3 млн тонн, з яких український видобуток становитиме приблизно 9 млн тонн, а вже законтрактовані обсяги імпорту - приблизно 4 млн тонн. Отже, Україна має додатково законтрактувати ще приблизно 2-2,5 млн тонн енерговугілля.

ПАТ "Центренерго" експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільні, п'ять - газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

"Донбасенерго" об'єднує Старобешівську (з 2014 року розташована на окупованій території) та Слов'янську ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт, зокрема потужність СлТЕС становить 880 МВт.

"ДТЕК Енерго" - операційна компанія, яка відповідає за видобуток вугілля та виробництво електроенергії з вугілля в структурі холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Встановлена електрична потужність теплової генерації в складі "Східенерго", "Дніпроенерго" та "Західенерго" - 13,527 ГВт (загалом вісім ТЕС).

Інтерфакс-Україна