зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

4 Жовтня 2021
Міненерго запросило міжнародних партнерів до участі в розробленні Енергетичної стратегії України до 2050 року
Заступник міністра енергетики Максим Немчинов провів координаційну зустріч з міжнародними партнерами для організації співпраці як під час розроблення Енергетичної стратегії України до 2050 року, так і на стадії її подальшої імплементації.

«Оновлена Енергетична стратегія України з горизонтом планування до 2050 року має враховувати світові тенденції, технологічний розвиток, стратегічні орієнтири на декарбонізацію та сучасні виклики національного енергетичного сектору», - зазначив Максим Немчинов.

Міжнародним партнерам представлено підхід до розроблення Стратегії, яка має враховувати зокрема такі стратегічні цілі:

− підвищення рівня енергетичної безпеки та енергонезалежності України;

−інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E;

−виконання Паризької кліматичної угоди та подальший шлях у бік енергетичної нейтральності;

− розвиток нових технологій та видів енергетичних ресурсів;

− підвищення готовності енергетичної системи до нарощення потужностей ВДЕ;

− розвиток атомного сектору;

− трансформація вугільного сектору тощо.

У заході взяли участь представники сектору енергетики Представництва Європейського Союзу в Україні, Східного партнерства, Світового Банку, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Європейської економічної комісії ООН, Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини, GIZ, Німецького енергетичного агентства, Проекту енергетичної безпеки, посольств Великої Британії, Німеччини, Словенії, Румунії, Норвегії, Польщі, Швеції в Україні, Секретаріату Німецько-українського партнерства, Данського енергетичного агентства, Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), експерти з декарбонізації тощо.

Довідково:

Міністерство енергетики залучило міжнародну технічну допомогу до розроблення Енергетичної стратегії і Уряд Великої Британії долучився до процесу. Британськими партнерами залучено до участі у якості консультанта, на основі експертизи та попереднього досвіду роботи над стратегіями приватного та державного сектору, компанію «КПМГ-Україна». У серпні цього року компанія презентувала технічне завдання і бачення етапів розроблення Енергостратегії-2050.
За матеріалаи Міненрго України

Міністерство енергетики України