зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

10 Грудня 2020
ПРОФСПІЛКИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: ПОГАШЕННЯ БОРГІВ ПО ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ
9 грудня голова Львівської територіальної організації Профспілки вугільників Олег Турчин, голови первинних профспілкових організацій шахт, за участі т.в.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Олега Акімова, директорів шахт, зустрілася з першим заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Андрієм Годиком для вирішення питання щодо погашення заборгованої ї заробітної плати шахтарям держпідприємства. Борг із врахуванням листопада становить понад 360 млн грн.

Шахтарські колективи вкрай обурені та на межі до радикальних акцій протесту, наголосили голова теркому Олег Турчин та голови шахтних профкомів. Зокрема, 8 грудня,працівники третьої зміни на шахті “Лісова” оголосили підземний протест. Хвиля некерованих страйків й у інших вугільних регіонах України. Відомо, що з Держбюджету повинні виділити 1,4 млрд на виплату заборгованості із зарплати усім держшахтам, проте гірники вже зараз не мають як годувати родини.

Керівник ДП «Львівугілля» Олег Акімов відзначив: "На сьогодні, борг за відвантажене вугілля перед підприємством становить 68 млн грн, і отримавши ці кошти, можливо виплатити хоча б частину заборговапності".


Андрій Годик повідомив, що гроші з Державного бюджету для погашення заборгованості надійдуть до 25 грудня. Щоб, чим швидше погасити бодай частину заборгованості, обласна влада разом із керівництвом та профспілками ДП “Львіввугілля” звернулося безпосередньо до ПАТ “Центренерго” щоб енергогенеруюча компанія розрахувалася з ПАТ «Львівська вугільна компанія», яка в свою чергу погасила борг перед ДП «Львіввугілля» – 84,4 млн грн. Надходження частини цих коштів очікуються до кінця тижня.

Крім того, запевнив посадовець,облдержадміністрація постійно на зв’язку з Урядом, Офісом Президента, профільним Міністерством щодо вирішення цієї ситуації.

Профспілківці натомість зауважили, що шахтарі вкрай обурені затягуванням виділення коштів з Держбюджету і очікують швидких дій, щоб зустріти зимові свята в колі родини, а не на акції протесту.


За матеріалами Львівської територіальної організації Профспілки.