зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

4 Липня 2024
З А Я В А ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ З ПРИВОДУ НАМІРІВ КМУ ВВЕСТИ МОРАТОРІЙ НА НАСТУПНІ 3 РОКИ НА ПІДВИЩЕННЯ ОСНОВНИХ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ І ГАРАНТІЙ
28 червня ц.р. Урядом схвалено Бюджетну декларацію України на 2025-2027 роки. Нею передбачено «замороження» на 3 роки цьогорічних розмірів мінімальної заробітної плати (8000 грн), прожиткового мінімуму (зокрема для осіб, які втратили працездатність – 2361 грн, для працездатних осіб – 3028 грн) та мінімального посадового окладу у бюджетній сфері (3195 грн).

Тим самим держава вкотре не виконує свої прямі зобов’язання щодо забезпечення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій, ігноруючи конституційні норми та міжнародні зобов’язання України.

Тим більше це неприпустимо, коли Україна вже вступила у переговорний процес щодо набрання членства в ЄС, де переважає верховенство права.

Від прийняття таких рішень постраждають всі – як працівники, так і безробітні, пенсіонери, інші соціально вразливі категорії громадян. І сама держава постраждає через недоотримання надходжень у вигляді податків і зборів, які вкрай необхідні для забезпечення обороноздатності держави, оскільки видатки на безпеку та оборону країни фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.

На цьому фоні особливий негативний суспільний резонанс викликає надвисокий рівень заробітних плат державних чиновників в окремих органах державної влади, національних регуляторів, керівників та членів наглядових рад державних корпорацій, державних банків тощо.

СПО об’єднань профспілок, який є стороною соціального діалогу, відповідно до законодавства своєчасно направив до Уряду аргументовані Профспілкові пропозиції до проекту Бюджетній декларації на 2025-2027 роки щодо підтримання життєвого рівня людей в умовах воєнного стану та інфляційних зростань цін, тарифів та вартості послуг.

Однак, пропозиції профспілок повністю проігноровані Урядом.

Як можна говорити про мотивацію праці в Україні, повернення українців з-за кордону, детінізацію зарплат та забезпечення достатнього рівня життя пересічного громадянина в такій ситуації?!

На фоні дискусії, яка розгорнулася у ЗМІ щодо повернення боргів українським Урядом міжнародним кредиторам, складається враження, що КМУ, як завжди, намагається вирішити проблеми держави за рахунок людей, які самовіддано працюють, ризикуючи життям, на забезпечення обороноздатності країни і забезпечують населення необхідними товарами і послугами.

Федерація профспілок України від імені мільйонів працівників та ветеранів праці звертається до народних депутатів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій та захистити громадян України від кризи вартості життя в умовах війни.

Федерація профспілок України