зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

10 Травня 2024
Відповідь Міненерго на звернення Укрвуглепрофспілки
На звернення Профспілки працівників вугільної промисловості України щодо врегулювання питань, пов’язаних з виплатою заробітної плати працівникам ДП «Добропіллявугілля-видобуток» та ДП «Львіввугілля» Міністерство енергетики України надало відповідь, де зазначається наступне.

Внаслідок злочинних атак країни-агресора енергетичні об’єкти теплової генерації України зазнають руйнації, втрачено такий потужний напрямок відвантаження вугілля державного сектору вугільної промисловості, як теплоелектростанції ПАТ «Центренерго».

Такі непереборні обставини та непередбачувані збитки негативно впливають на енергетичний сектор в цілому, що зумовлює затримки платежів за отриману та надану вугільну продукцію і призводить до браку обігових коштів у державних вугледобувних підприємств, у тому числі ДП «Добропіллявугілля-видобуток» та ДП «Львіввугілля», для виплати заробітної плати шахтарям.

Міненерго вживає нагальних і всебічних заходів для подолання енергетичних проблем на усіх рівнях та контролює ситуацією у паливно-енергетичному комплексі.

У частині реалізації вугілля з ресурсів державних підприємств, на час ремонту пошкодженого обладнання теплоелектростанцій, Міненерго опрацьовує можливості додаткових напрямків реалізації та ринків збуту вугілля для потреб споживачів різноманітних галузей економіки. Зокрема 25.04.2024 в Міненерго проведено нараду з підприємствами і організаціями цементної промисловості України, під час якої обговорено напрямки можливої співпраці.

Для забезпечення реалізації вугільної продукції, що внаслідок зупинки потужностей ГК ТЕС ПАТ «Центренерго», накопичується на складах державних вугледобувних підприємств, та з метою підготовки до опалювального сезону 2024-2025 років Міненерго опрацьовується питання відновлення експорту енергетичного вугілля.

Міненерго звернулося до Мінекономіки з проханням внести зміни у додаток 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1402 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2024 рік» шляхом зміни обсягу квоти «0 тонн» на «1 153 000 тонн» за найменуванням товару: «Вугілля кам’яне, антрацит; брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам’яного вугілля».

Зазначені зміни дозволять здійснювати експорт енергетичного вугілля, видобутого державними вугледобувними підприємствами, реалізацією якого буде займатися ДП «Укрвугілля», статутом якого закріплено право на закупівлю вугілля у вугледобувних підприємств України та здійснення усіх видів зовнішньоекономічної діяльності відповідно до законодавства та задоволення потреб у вугільній продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.