зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

9 Травня 2024
Відбулося перше засідання Штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/25 років
Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 8 травня відбулося перше засідання Штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду 2024/25 років.

Як зауважив очільник Уряду, Штаб створений постановою Кабінету Міністрів для координації усього комплексу підготовчих робіт.

«Наша мета — подолати наслідки російського терору, модернізувати та адаптувати систему паливно-енергетичного комплексу до нових викликів, зробити так, щоб восени та взимку в домівках українців було світло й тепло», — наголосив Денис Шмигаль.

Під час засідання Прем’єр-міністр акцентував на викликах, які стоять перед Штабом.

«Перший виклик — це масштаби руйнувань. Знищено або пошкоджено понад 800 об’єктів теплопостачання. Після масованих обстрілів Україна втратила до 8 ГВт енергогенерації. Є втрати також у розподільчих системах. Щоб відновити втрачене, потрібна колосальна сума – близько 1 млрд доларів. Це станом на сьогодні, бо, очевидно, удари триватимуть і сума збитків надалі зростатиме», — сказав очільник Уряду.

Другий виклик, за його словами, — це потреба в нарощенні допомоги від партнерів. Так, у Фонді підтримки енергетики України зібрано понад 410 мільйонів євро.

«Зараз стартує нова програма USAID для української енергетики вартістю 190 млн доларів. Нам потрібно подвоїти зусилля в залученні ресурсів. До енергетичного відновлення України має долучитися весь світ», — підкреслив Денис Шмигаль.

Третій виклик, який озвучив Прем’єр-міністр, — фінансово-економічний стан підприємств енергетики й теплопостачання. Криза взаємних боргів, за його словами, є стримувальним фактором для відбудови та модернізації.

«Потребуємо дієвих механізмів її розв’язання. Водночас найвразливіші верстви населення слід обов’язково захистити. Для цього Уряд уже ухвалив кілька важливих рішень», — зазначив Денис Шмигаль.

Як зауважив Глава Уряду, до наступного опалювального сезону стоїть надзвичайно складне завдання. Не просто відновити все, що підлягає відновленню. Але й розпочати структурну перебудову системи енергетики й теплопостачання.

«Маємо зробити її невразливою до російського терору й одночасно дієвою та ефективною», — наголосив Прем’єр-міністр.

Учасники засідання Штабу заслухали інформацію від профільних міністрів та керівників енергетичних підприємств щодо проходження попереднього опалювального сезону й підготовки до наступного.

За підсумками доповідей Прем’єр-міністр дав завдання Міненерго й Мінінфраструктури затвердити графіки ремонтів енергетичних об’єктів та кроків щодо посилення їхнього захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років.

Джерело: Урядовий портал