зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

20 Березня 2024
ПРОЄКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПОТРЕБУЄ СУТТЄВОГО ДООПРАЦЮВАННЯ – ВИСНОВОК ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ ПРИ ПРЕДСТАВНИКУ УПОВНОВАЖЕНОГО З СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ
В Офісі Омбудсмана за участі представників профспілок відбулося засідання Експертної ради при Представнику Уповноваженого з соціальних та економічних прав, на якому обговорено проєкт Трудового кодексу України, розроблений Міністерством економіки України.


Доповідачем з питання щодо проєкту Трудового кодексу України був співголова Експертної ради, директор ГО «Трудові ініціативи» Георгій Сандул, який висловив ключові зауваження до проєкту Трудового кодексу України. Він зосередив увагу на небезпеках та потенційних ризиках порушення прав людини у разі ухвалення цього проєкту.

Член Експертної ради, професорка кафедри трудового права та права соціального забезпечення Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Тищенко поінформувала про проведену нею експерту оцінку проєкту Трудового кодексу та висловила свої застереження щодо превалювання у цьому проєкті акта цивільно-правових відносин над трудовим.

Свої зауваження стосовно недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод висловив й член Експертної ради Георгій Селіванов.

Особливу увагу члени Експертної ради звернули на звуження пільг та гарантій, які стосуються осіб з інвалідністю.

Член Експертної ради Сергій Бизов у своєму виступі зазначив, що саме зараз закладається фундамент трудових відносин періоду післявоєнного часу.
Представник Уповноваженого з соціальних та економічних прав Олена Колобродова повідомила членам Експертної ради, що зазначений проєкт Трудового кодексу опрацьовувався Секретаріатом Уповноваженого, позиція Уповноваженого була направлена до Міністерства економіки України.

Вона поінформувала про зміни, які відбулися у складі Експертної ради, та привітала її нових членів. Також члени Експертної ради одноголосно затвердили План роботи на 2024 рік. Підбиваючи підсумки засідання, Представник Уповноваженого підтримала тезу, що до післявоєнного періоду потрібно готуватися вже зараз, а не чекати, коли закінчиться війна, і для цього необхідна відповідна нормативно-правова база.

Вона наголосила, що українське суспільство заслуговує на домінування європейських трудових цінностей, соціального миру, згуртованості, соціальної відповідальності, реалізація яких для України є життєво необхідною.

Експертна рада ухвалила рішення — не підтримувати проєкт Трудового кодексу у запропонованій редакції, як такий, що потребує суттєвого доопрацювання, та надіслати зауваження членів Експертної ради до Міністерства економіки України для їх врахування.

Джерело: Сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини