зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

21 Вересня 2023
Період військової служби не зменшує розміру лікарняних
З питання, що порушуються у зверненнях відповідних профспілкових організацій стосовно нарахування виплат по листках непрацездатності для військовослужбовців зазначаємо наступне.

З даного питання ЦК Профспілки була проведена робота з відповідними органами державної влади.

В результаті 2 червня 2023 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 561. Про внесення зміни до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести зміну до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу,грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266 “Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням” (Офіційний вісник України, 2001 р., № 40, ст. 1802; 2009 р., № 95, ст. 3279; 2015 р., № 53, ст. 1716; 2022 р., № 97, ст. 6053), доповнивши перше речення після слів “призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України” словами “, період, протягом якого працівник проходив строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або проходив військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, і за ним не зберігався роботодавцем середній заробіток за такий період”.

ЦК Профспілки здійснює відповідні заходи по вирішенню інших соціальних питань, які порушуються у звернення профспілкових організацій.