зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

27 Липня 2023
Додаткова відпустка під час війни: хто має на неї право
Додаткова відпустка надається пропорційно до практично відпрацьованого часу.

Українці мають право на додаткові дні відпустки під час війни. Фахівці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці розповіли про те, хто з працівників може розраховувати на ці дні.

Йдеться про громадян, які працюють у шкідливих умовах. Наприклад, кухарі, що працюють біля плити, або лаборанти у рентгенологічних відділеннях. Їм належить від 4 до 11 додаткових календарних днів відпочинку.

За законом, під час воєнного стану тривалість відпустки за роботу у шкідливих та важких умовах праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника за цих умов.

При цьому, згідно із законом №2136 “Про організацію трудових відносин в умовах військового стану” у період дії військового стану надання працівникові щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежене тривалістю 24 календарні дні за рік.

У мирний час працівники на “шкідливих” підприємствах можуть брати основну відпустку разом із додатковою. Загальна кількість днів не повинна перевищувати 59 днів, а для шахтарів – 69 днів.

Додаткова відпустка надається пропорційно до практично відпрацьованого часу. У розрахунок часу, що дає право на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли працівник був фактично зайнятий на роботах у шкідливих та важких умовах праці не менше, ніж половина тривалості робочого дня, встановленого для працівників конкретних спеціальностей.

За інформацією інтернет- ресурсів