зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

7 Липня 2023
Григорій Осовий: «В умовах воєнного стану ми маємо діяти ефективно»
5 липня в Будинку профспілок у Києві відбулась підсумкова Конференція з реалізації спільного проєкту Федерації профспілок України та Міжнародної організації праці «Посилення стійкості профспілок в Україні».

У Конференції взяли участь: Голова ФПУ Григорій Осовий, заступники Голови ФПУ Олександр Шубін і Євген Драп’ятий, голови всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представники членських організацій ФПУ - учасники проєкту, координатор МОП в Україні Сергій Савчук, керівники структурних підрозділів апарат ФПУ та ін.

Відбулась фахова дискусія щодо сучасного стану національного профспілкового руху, визначено шляхи посилення спроможності профспілкових організацій усіх рівнів більш ефективно виконувати свої завдання з представництва і захисту прав та інтересів працівників - членів профспілок.

Важливість саме цих завдань у своєму виступі відзначив Г.Осовий.

Він наголосив, що в усьому світі зараз увага до України є надзвичайно високою. Ми отримуємо від закордонних партнерів як економічну так і гуманітарну й політичну підтримку, тим самим сприяючи боротьбі українців за незалежність і цілісність своєї держави. Громадські організації та профспілки також беруть активну участь у цих процесах, тому для нас сьогодні на перший план виходять питання модернізації нашої діяльності та зміцнення інституційної спроможності українських профспілок, щоб в умовах воєнного стану ми могли діяти ефективно, знати та використовувати в нашій роботі норми і практики, які вже напрацьовані нашими зарубіжними партнерами.

- Нам важливо знати, яким чином працюють і позиціонують себе профспілки в Європі та у світі, як вони взаємодіють у форматі співпраці у складі таких глобальних профоб’єднань, як Міжнародна конфедерація профспілок, Європейська конфедерація профспілок. Не зважаючи на те, що сьогодні підсумкова Конференція проєкту, але ми не припиняємо цю роботу. Конференція надала поштовх для того, щоб нам визначитись, що ми можемо зробити для реалізації завдань, поставлених 8-м З’їздом ФПУ, а також подальшими рішеннями наших виборних органів, - сказав Г.Осовий.

У ФПУ була створена робоча група з реалізації зазначеного проєкту, робота велась із залученням міжнародних організацій, зокрема Європейської конфедерації профспілок, членською організацією якої нещодавно стала ФПУ.

Під час Конференції були презентовані дослідження, проведені у рамках зазначеного проєкту з наступних тем:

- «Молоді працівники України та їх роль у профспілках», - доповідач Іванна Храпко, голова Молодіжної ради ФПУ;

- «Дослідження громадської думки щодо ставлення до профспілок та визначення пріоритетних напрямів діяльності профспілок відповідно до потреб та очікувань працюючих», - доповів Володимир Харченко, зав. відділу з питань координації навчання, роботи з молоддю та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ.

З міжнародних практик:

- «Особливості організаційної побудови Європейської конфедерації профспілок» - доповідач Василь Шилов, керівник департаменту міжнародних зв’язків апарату ФПУ;

- «Організаційна структура міжнародних національних профцентрів, зокрема, на прикладі діяльності національного об’єднання профспілок Польщі (OPZZ)» для організаційно-статутних змін ФПУ та її членських організацій, - Лариса Ровчак, керівник департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ;

- презентація мобільного застосунку ФПУ «Профспілка цифрова», - Віталій Мудрак, зав. відділу інформатизації Прес-центру ФПУ.

На круглому столі, що передував Конференції, і проходив у рамках проекту 26 червня ц.р., відбулись доповіді по темах: «Щодо організаційної побудови ФПУ, її членських організацій і стану профспілкового руху в умовах війни», «Щодо принципів та критеріїв реформування статутних засад діяльності Федерації профспілок України у контексті запропонованих змін до Статуту ФПУ» та ін.

Зазначені заходи організовані за сприяння проєкту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», програма якого розрахована до 2024 року.


За інформацією ФПУ