зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

2 Травня 2023
ЗАТВЕРДЖЕНО МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗНАКАМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ
Міністерством економіки України затверджено, розроблені Державною службою України з питань праці, вимоги до забезпечення знаками безпеки та здоров’я на роботі.

Наказ Міністерства економіки України від 09.03.2023 № 1268 “Про затвердження Мінімальних вимог до забезпечення знаками безпеки та здоров’я на роботі” зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.04.2023 за № 672/39728.

Це один крок на шляху до зближення законодавства України та ЄС. Встановлення єдиних правил застосування знаків безпеки та здоров’я передбачено Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та спрямовано на створення для працівників безпечних та здорових умов праці.

Знаками безпеки та здоров’я на роботі:

встановлюється заборона щодо вчинення небезпечних дій або дій, що можуть спричинити небезпеку;
дається вказівка щодо здійснення заходів безпеки;
дається попередження про наявність ризику для забезпечення безпеки працівників.

Реалізація акта сприятиме підвищенню рівня безпеки технологічних процесів, поліпшенню умов праці та зменшенню кількості аварій та нещасних випадків на виробництві, а також посилить вимоги до регламентації безпечних методів роботи.

Згідно з дослідженнями Інституту безпеки та здоров’я на роботі Великої Британії (IOSH), на підприємствах, де правильно використовуються знаки безпеки, кількість порушень правил безпеки знижується на 10-15 %. А за інформацією Міжнародного інституту забезпечення безпеки та здоров’я на роботі (ILOSH), ефективне використання знаків безпеки сприяє працівникам на 30 % швидше реагувати на потенційні небезпеки.

За матеріалами ФПУ