зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

28 Березня 2023
Комітетські слухання щодо Плану відновлення України від наслідків війни
24 березня 2023 року у Комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради України відбулися Комітетські слухання на тему повоєнного відновлення України. Вони пройшли за участі представників бізнесу, роботодавців, профспілок, науковців та експертів.

 До роботи долучилася ціла когорта урядовців, народних депутатів, представників Національного банку, Інституту економіки та прогнозування  НАН України, Інституту демографії  та соціальних досліджень імені Птухи, реального сектору економіки та ін.

У заході взяв участь, виступив і передав пропозиції до Рекомендацій слухань Голова ФПУ, член Антикризового штабу, утвореного при Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП), Григорій Осовий.

- Це , власне,  перший публічно-громадський захід обговорення такої важливої теми, - прокоментував подію Г.Осовий. - Є сподівання на продовження обговорення, зокрема, на площадці Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР).

Необхідність відновлення її функціонування Голова ФПУ обговорив з Першим віце-прем’єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свирденко. Лідера українських профспілок у цьому підтримав співголова НТСЕР від роботодавців, президент УСПП Анатолій Кінах. Очільники сторін соціального діалогу на запрошення Міжнародної організації праці (МОП) 25-27 квітня ц.р. відвідають з робочим візитом Женеву, де планується зустріч з Генеральним секретарем МОП Жільбером Унгбо.

- Вкрай важливо до поїздки відновити роботу  НТСЕР , - зазначив Г.Осовий. - Тепер слово за урядовою стороною. 

Учасники слухань також наголосили на потребі активізації роботи існуючої Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни (утворена згідно до Указу Президента від 21 квітня 2022 року № 266/2022) і затвердження нею заходів реалізації першого етапу Плану відновлення економіки. Анатолій Кінах запропонував алгоритм дій в даному напрямку.

Пропозиції профспілок, роботодавців, Антикризового штабу ввійшли до проектних документів слухань.

З тезами виступу Голови ФПУ, можна ознайомитись за посиланням:
За матеріалами ФПУ