зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

14 Березня 2023
Індексація щомісячних страхових виплат з 1 березня 2023
Індексація виплат, що здійснює держава, є одним з ключових інструментів підтримки фінансово найменш захищених громадян.


Як ми вже писали, з 1 березня відбулась індексації пенсійних виплат для 10,5 млн пенсіонерів. Вперше була здійснена індексація найнижчих пенсій.

Крім індексації пенсій, з 1 березня 2023 р. також відбулась індексація щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, і особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.

Ці виплати також проіндексовані на 19,7% для 167 тисяч потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого. Розмір підвищення виплат після перерахування не може перевищувати 1 500 грн.

Перерахування здійснюється згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” Нагадуємо: страхові виплати — це кошти, що виплачуються застрахованим особам у разі настання страхового випадку. Перелік обставин та професійних захворювань, за яких настає страховий випадок, визначено постановою КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

Джерело: Мінсоцполітики України