зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

16 Березня 2022
Нові правила трудових відносин під час війни — прийнято Закон
Верховна Рада спростила низку умов трудових відносин для оперативного залучення працівників та усунення дефіциту робочої сили в період воєнного стану. Законопроєкт №7160 підтримали 344 народних депутатів.

Ключові факти


Роботодавцям дозволяється підписувати з новими працівниками термінові трудові договори на період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.

Документ дає право роботодавцю на період дії воєнного стану перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди.

Роботодавець може звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності або відпустки з першого дня після завершення непрацездатності або відпустки.

Працівник у звʼязку з веденням бойових дій у районі його роботи може розірвати трудовий договір за власною ініціативою без двотижневого терміну попередження.

Документ допускає збільшення нормальної тривалості робочого часу в період воєнного стану до 60 годин на тиждень, а для працівників із скороченою тривалістю робочого часу – до 50 годин на тиждень.

Пʼятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем за рішенням військового командування разом із військовими адміністраціями. Тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин.

Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення термінів оплати праці, якщо доведе, що причиною стало ведення бойових дій та інші обставини непереборної сили.

Протягом періоду воєнного стану роботодавець на прохання працівника може без обмежень надавати відпустку без збереження зарплати.

Відшкодування зарплати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час зупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, яка здійснює військову агресію.