зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

16 Липня 2021
Відбулася зустріч представників профспілок Львівщини з керівництвом Міненерго
15 липня в Міненерго України відбулася зустріч представників профспілок Львівщини з керівництвом Міністерства.

В зустрічі,зокрема, взяли участь перший заступник Міністра Юрій Власенко, заступник Міністра Олексій Кураков,голови первинних профспілкових організацій Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки на чолі з головою Олегом Турчиним та заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін.

Під час зустрічі були порушені наступні питання:
1. Повернення коштів за відвантажене вугілля в попередні періоди, споживачем якого було ПАТ «Центренерго» в обсязі 228 млн. грн., в тому числі:
- ДП «Державна вугільна компанія» насуму 4,9 млн. грн.;
- ДП «Держвуглепостач» на суму 112,7 млн. грн.;
- ДП «Укрвугілля» на суму 5,4 млн. грн.;
- ТзОВ «Енергетична компанія «»Укренерговугілля» на суму 12,8 млн. грн.;
- ПАТ «Центренерго» на суму 92,2 млн. грн.
2. Повернути ціну 1 тонни вугільної продукції, які відповідає затратам на її видобуток - 2100 грн.
3. Виділити кошти на заміну старого зношеного гірничого обладнання і техніки, які відпрацювали 5-ти кратний ресурс.
4. Відновити виділення коштів на ОП і засоби індивідуального захисту.
5. Встановити взаємозалік вугільною продукцією за спожиту електроенергію вугледобувним підприємствам ДП «Львіввугілля».
6. Забезпечити стабільний збут вугільної продукції.
7. Розподіл коштів держпідримки для всіх підземних працівників ДП «Львіввугілля».

З зазначених питань та на відповідні запити учасників зустрічі заступником Міністра Олексієм Кураковим були дані конкретні відповіді та роз’яснення.
Головне на що було наголошено заступником Міністра - це вжиття відповідних заходів щодо поточної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

За повідомленням Олексія Куракова:
По-перше. Згідно прийнятого розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 760-р були надані матеріали на розгляд бюджетного комітету ВРУ, який на своєму засідання прийняв відповідне рішення щодо перерозподілу бюджетних коштів в обсязі 393,0 млн. грн. і додаткового їх спрямування по програмі «Реструктуризація вугільної галузі» на забезпечення виплати заробітної плати шахтарям.

По-друге. Міненерго України досягнуто домовленості з Міністерством фінансів щодо невідкладного протягом двох-трьох дні перерахунку бюджетних коштів передбачених на липень 2021 року в сумі 250 млн. грн. на рахунки державних вугледобувних підприємств.

По-третє. Протягом липня і серпня ц.р. мають бути також спрямовані на рахунки держпідприємств додатково по 95 млн. грн. бюджетних коштів.

Надалі в стадії підготовки з подальшим розглядом Урядом України пропозиції Міненерго України та Профспілки стосовно збільшення видатків в бюджеті України на 2021 рік по програмі «Реструктуризація вугільної галузі» до кінця року обсягом 2,8 млрд. гривень.

Слід зазначити, що після активного втручання в дану ситуацію Міненерго України та за активної настійливої позиції Укрвуглепрофспілки, вже в цей же день була спрямована Мінфіном на рахунки державних вугледобувних підприємств відповідна сума коштів.