зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

18 Травня 2020
Змінено правила видачі лікарняних на період карантину
МОЗ наказом № 963 внесло зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян. Наказ набув чинності 15 травня.

Встановлено, що на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, відкриття листків непрацездатності може здійснюватися лікарем, що надає первинну медичну допомогу на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв'язку або інтернет-телефонії з обов'язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Водночас, на період тимчасового відсторонення від роботи осіб, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, у разі неможливості здійснення тимчасового переведення за згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом або лікуючим лікарем на підставі результатів досліджень лабораторних центрів Міністерства охорони здоров'я України.

Також наказом встановлюється порядок видачі лікарняних листків особам, що знаходяться на самоізоляції та обсервації.
 
На період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з карантином, крім хворих осіб, листок непрацездатності видаватиме лікуючий лікар на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я.

По матеріалам ЛІГА:ЗАКОН