зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

28 Грудня 2017
Гройсман доручив за три місяці підготувати план розвитку вугільного сектору
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман дав Міністерству енергетики та вугільної промисловості України термін в три місяці на підготовку покрокового плану реформування вугільної галузі.

"Нам потрібно нарощувати видобуток власного вугілля в Україні. І це питання номер один ... Я не буду давати вам час! Три місяці ... я просто говорю абсолютно відверто: три місяці - і повинен бути чіткий і зрозумілий результат для галузі, для шахтарів і Уряду. Я маю на увазі, з точки зору пропозицій і покрокового плану ", - сказав Прем'єр на засіданні Уряду в середу.

В.Гройсман додав, що всі держшахти необхідно вивести на беззбитковий рівень. Крім того, на думку прем'єра, слід, нарешті, добудувати шахту Нововолинську №10.

"Я підкреслюю, що всі шахти повинні бути незбиткові, шахтарі повинні отримувати зарплату. До речі, шахту №10" Нововолинську "- добудовували. Я так розумію, там є доцільність - потрібно добудовувати. 400-500 млн - значить, беріть і добудовуйте. Але дайте Україні нормальне якісне вугілля ", - підсумував він.

Прем'єр підтримав ініціативу Міненерговугілля в частині надання держгарантій за кредитами на суму близько 1 млрд грн для впровадження інвестиційних проектів на державних вугільних підприємствах.

Відповідаючи на доручення Гройсмана, міністр енергетики відповів, що поставлену задачу буде виконано і попросив прем'єр-міністра підтримати ініціативу Миненерговугілля та Мінфіну щодо виділення державним вугільним шахтам на 2018 рік 1 мільярд гривень державних гарантій.


За словами Насалика, виділення цієї гарантії в майбутньому дозволить вивести держшахти на беззбитковий рівень.

Як відомо, ще на початку жовтня 2017 року Гройсман зажадав від Міненерговугілля завершити формування Стратегії розвитку вугледобувної галузі, яка має передбачати збільшення видобутку вугілля на державних шахтах. 20 жовтня на засіданні Уряду вона була схвалена. Разом з тим, Міненерговугілля досі не опублікувало деталі цього документа, план розвитку кожної шахти, цільові показники з нарощування видобутку та скорочення збитків шахт і шляхи досягнення поставлених цілей.