зробити стартовою додати в обране


Архів новин

Версія для друку

27 Грудня 2017
Профспілки ініціюють вступ до колективного трудового спору
26 грудня відбулося засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

На якому прийнято рішення розпочати процедуру підготовки до колективного трудового спору із соціальними партнерами з питань, які визнані не виконаними за чинною Генеральною угодою на 2016-2017 рр.

Це, насамперед, невиконання зобов’язань щодо виплати боргів по заробітній платі, проведення упереджувальних заходів проти негативного впливу на економічне становище більшості громадян через підвищення цін і тарифів, запровадження нової методики визначення об’єктивного розміру прожиткового мінімуму тощо.

У доповіді про стан виконання Генугоди за І півріччя 2017 року перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Олександр Шубін повідомив про існуючі розбіжності між сторонами – підписантами Угоди щодо терміну її дії. Після дискусії члени СПО профспілок вирішили, що згідно чинного законодавства, строк дії укладеної Угоди має тривати до моменту підписання нової.

СПО об'єднань профспілок доручив Голові Григорію Осовому провести консультації на рівні керівників сторін соціального діалогу з метою врегулювання питання щодо терміну дії чинної Генеральної угоди. А керівництву СПО об'єднань профспілок за підсумками засідання Спільної робочої комісії повноважних представників звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою вжити додаткових заходів для забезпечення виконання Генугоди на 2016-2017 роки.

З метою активізації початку переговорів з укладання Генеральної угоди на новий строк СПО схвалило Заяву, розроблену ФПУ. До тексту Заяви включено пункт щодо недопущення поширення окремими посадовцями тези про нібито припинення її дії з 1 січня 2018 року, чим, на думку представників профспілок, може бути спровокований масштабний трудовий спір на національному рівні.

Члени СПО вирішили розглянути питання про ініціювання колективного трудового спору вже у січні 2018 року.

Під час засідання обговорено також дії СПО об’єднань профспілок у розрізі виконання рішення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення від 15.11.2017 «Про схвалення рекомендацій круглого столу на тему: «Соціальний діалог як інструмент взаємодії громадянського суспільства і держави». А також щодо профспілкової участі у роботі над законопроектами: «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», «Про колективні угоди і договори», «Про порядок вирішення колективних трудових спорів, конфліктів» тощо.

Розглянуто низку інших соціально-значущих питань профспілкового життя.

За матеріалами прес-центру ФПУ