зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Социально-экономическая защита

16 Грудня 2020
ПРОФСПІЛКОВА ПОЗИЦІЯ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАКОПИЧУВАЛЬНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ
Спільний представницький орган об'єднань профспілок розглянув проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи» (реєстр. №4408), і повідомляє, що даний законопроект не підтримується у запропонованій редакції та потребує суттєвого доопрацювання.

За висновками СПО об’єднань профспілок, у зазначеному законопроекті допущено звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, гарантованих Конституцією України, що є неприпустимим порушенням.

Зокрема, запропоновані законопроектом розміри підвищеного розміру єдиного внеску на 15% і 7% забезпечують розміри пенсійних виплат у професійній системі лише на рівні 15-18% заробітку працівника, в той час коли у солідарній пенсійній системі розміри пільгових пенсій визначаються на рівні 35-50% заробітку.

Поширення норм законопроекту на осіб, зайнятих неповний робочий день на підземних роботах, негативно позначиться на їх пенсійному забезпеченні.

Відповідно до ст. 8 Закону України " Про підвищення престижністі шахтарської праці" та ст. 28 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначені працівники мають законодавчо встановлені гарантії щодо мінімальної пенсії за віком - 80% заробітної плати, але не менше трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У накопичувальній пенсійній системі шахтарі не матимуть такої соціальної гарантії, а у звязку з цим такі зміни не відповідають ст. 22 Конституції України.

Як вважають профспілки, при запровадженні професійної пенсійної системи розміри внесків до цієї системи повинні встановлюватися виходячи з того, що вони мають забезпечити розміри пенсійних виплат на рівні не нижчому від розміру пенсій, які призначаються у солідарній системі згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Законопроект не передбачає створення ефективного механізму гарантування надійності збереження накопичених у недержавних пенсійних фондах коштів учасників накопичувальної професійної пенсійної системи. Зважаючи на те, що страхові внески до накопичувальної професійної пенсійної програми є обов'язковими, у законі мають бути передбачені належні гарантії збереження цих коштів.

На думку профспілок, передбачені у законопроекті «посилені вимоги до недержавних пенсійних фондів», які повинні пройти авторизацію, а також «посилений нагляд і контроль за їхньою діяльністю», що здійснюватиметься відповідними державними органами, в умовах неефективної державної антикорупційної системи не можуть розглядатися як такі, що спроможні забезпечити надійний захист пенсійних накопичень працівників.

Також позиція профспілок полягає у тому, що у сучасних умовах запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи в Україні є передчасним. Цей процес має розпочинатися лише після стабілізації процесу зростання економіки в країні, створення стійкої і надійної банківської системи, розвиненого і надійного ринку цінних паперів, що дасть можливість ефективного розміщення та використання коштів накопичувальної пенсійної системи.

Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий направив листа до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з детальною аргументацією позиції профспілок щодо запропонованого законпроекту.

По матеріалам ФПУ.
Социально-экономическая защита | Направления деятельности | главная