зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Социально-экономическая защита

26 Лютого 2015
ВНИМАНИЕ! ИЗМЕНЕНИЯ! Акция протеста трудовых коллективов угольной отрасли: Шахтеры требуют выделения государственного финансирования для угольной отрасли
2 марта в Киеве состоится акция протеста представителей трудовых коллективов угледобывающих предприятий со всех угольных регионов страны. Под флагами Укруглепрофсоюза шахтеры соберутся у здания Верховной Рады Украины, чтобы потребовать от власти выделения средств государственного бюджета на финансирование угольной отрасли в текущем году, а также возобновления социальных гарантий работников углепрома.

Начало акции в 10.00.

Публикуем пресс-релиз акции, а также требования трудовых коллективов.

ПРЕС-РЕЛІЗ
Шахтарі вимагають включення до Держбюджету України на 2015 рік видатків на фінансування вугільної галузі та відновлення соціальних гарантій працівникам вугільної промисловості

Після акції протесту шахтарів, проведеної Укрвуглепрофспілкою 28-29 січня, за розпорядженням Кабінету міністрів України була створена Міжвідомча комісія з розв'язання проблем вугільної галузі під головуванням міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Вона мала розробити шляхи подолання кризи у вугільній промисловості, і зокрема, виконання вимог шахтарів. Однак до цього часу жодного кроку для порятунку вугільної промисловості України не зроблено!

До складу комісії увійшли керівники міністерств та відомств, голови держадміністрацій вугільних регіонів України, народні депутати України та представники галузевих профспілок. Було напрацьовано Меморандум із врегулювання проблемних питань вугільної галузі. З урахуванням вимог учасників акції протесту 28-29 січня, у ньому передбачені заходи щодо виділення додаткових обсягів державного фінансування вугільних підприємств, погашення заборгованості із заробітної плати, поновлення соціальних гарантій працівників та пенсіонерів вугільної галузі, своєчасного та у повному обсязі здійснення розрахунків за електроенергію та вугільну продукцію. Однак формальне ставлення ряду керівників міністерств і відомств до участі в роботі комісії призвело до того, що на даний час меморандум не погоджений членами комісії.

Вугільна промисловість знаходиться на межі життя та смерті. Адже окрім часткового погашення боргів із заробітної плати, що утворилися у минулому році фактично нічого не зроблено. Більше того, Уряд на порушення положень парламентської Коаліційної угоди 2014 року, яка передбачала поетапне скорочення державної підтримки та реформування підприємств вугільної галузі, продовжує лінію на фактичне знищення цього сектору економіки та ліквідацію залишків енергетичної незалежності країни.

2 березня трудові колективи підприємств вугільної галузі знову вийдуть на акцію протесту, щоб заявити що такі дії влади носять антисоціальний і антинаціональний характер, тому що розправа з вугільною галуззю і наступ на права шахтарів – це удар по енергетичній безпеці України!

ТРУДОВІ КОЛЕКТИВИ ВИМАГАЮТЬ:
1. Повернути на доопрацювання проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з метою внесення в нього видатків на:
• державну підтримку вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції - 1 340,4 млн. грн .;
• державну підтримку будівництва вугле- і торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств - 355,0,0 млн. грн.;
• гірничорятувальні заходи вугледобувних підприємств - 434 млн. грн.;
• охорону праці на вугледобувних підприємствах - 65 млн. грн.;
• передачу об'єктів соціальної інфраструктури, які перебувають на балансі вугледобувних підприємств, у комунальну власність - 159,1 млн. гривень.

2. Внести зміни до інших законодавчих актів з метою відновлення соціальних гарантій для працівників та пенсіонерів вугільної галузі, що існували на 01.12.2014 р, а також зняття мораторію на соціальні стандарти та забезпечення індексації заробітної плати на рівень інфляції.

3. Не допускати подальшого звуження соціальних гарантій для пенсіонерів, обмеження їх прав на отримання у повному розмірі призначених пенсій та заробітної плати, введення різних видів податків.

4. Забезпечити для вугільних підприємств всіх форм власності своєчасних розрахунків на Енергоринку та погашення боргів за спожиту вугільну продукцію і електроенергію.

5. Забезпечити виконання вимог чинного Законодавства, Генеральної та Галузевої угод з трудових і соціальних гарантіях, що є предметом діючого галузевого колективного трудового спору.
Социально-экономическая защита | Направления деятельности | главная