зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Охрана труда, здоровья и экологии

7 Листопада 2023
МОЗ інформує
У відповідь на звернення СПО об’єднань профспілок щодо лікування потерпілих осіб у разі нещасного випадку на виробництві Міністерство охорони здоров’я України надало відповідне роз’яснення.

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» пацієнти мають право на отримання необхідних їм медичних послуг, медичних виробів та лікарських засобів належної якості за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на реалізацію програми медичних гарантій, у надавачів медичних послуг.

НСЗУ оплачує надані медичні послуги згідно з тарифами та коригувальними коефіцієнтами, визначеними в цьому Порядку, на підставі звітів про медичні послуги, відповідно до укладеного договору в межах бюджетних асигнувань, передбачених на відповідний період за відповідним напрямом.

Зокрема, бюджет Програми медичних гарантій на весь 2023 рік складає 142,4 млрд грн. У проєкті Державного бюджету України на 2024 рік на Програму медичних гарантій передбачено 158,7 млрд грн.

Відповідно всі пацієнти, в тому числі і потерпілі особи у разі нещасного випадку на виробництві, мають право безоплатно отримувати якісні медичні послуги у всіх закладах охорони здоров’я України, які мають договір із НСЗУ за відповідними пакетами послуг, незалежно від місця реєстрації пацієнта та приналежності до тієї чи іншої соціальної групи, оскільки законодавчі норми щодо медичного забезпечення є загальними для всіх.

Для отримання необхідної медичної допомоги потерпілі особи, за електронним направленням сімейного або профільного лікаря, в якого вони перебувають на обліку, можуть звернутися до будь якого закладу охорони здоров’я, який має укладений договір з НСЗУ.

Інформацію про те, який заклад охорони здоров’я уклав договір з НСЗУ за програмою медичних гарантій та за якими саме пакетами медичних послуг можна,знайти на Дашбордах на веб-сайті НСЗУ

https://edata.ehealth.gov.ua/edata/dashboard.

Разом з тим інформуємо, що надавачі медичних послуг зобов’язані забезпечити наявність та застосування під час надання пацієнтам медичних послуг, що підлягають оплаті НСЗУ, обладнання, всіх медичних виробів, витратних матеріалів та лікарських засобів, необхідних для надання таких послуг, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та специфікацій. Вартість таких лікарських засобів та витратних матеріалів входить до тарифу на медичні послуги за програмою медичних гарантій.

При цьому, відповідно до пункту 7 Порядку до тарифу на медичні послуги не включається вартість лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, які мають забезпечуватись в централізованому порядку за рахунок коштів інших програм державного бюджету.

Вимагати та отримувати оплату від пацієнтів або їх представників за медичні послуги, які вже включені до Програми медичних гарантій, зокрема, й через сплату благодійних внесків або неформальну оплату послуг, заборонено умовами договору між НСЗУ та закладом охорони здоров’я.

У випадку ж вимагання закладом охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ, додаткової оплати (або якщо оплата вже відбулась), за послуги, включені до програми медичних гарантій, або у випадку, якщо пацієнту безпідставно відмовляють у наданні медичної послуги, такий пацієнт має право звернутися до НСЗУ письмово або за коротким номером інформаційнодовідкової служби 16-77 або ж до керівництва лікарні.
Охрана труда, здоровья и экологии | Направления деятельности | главная