зробити стартовою додати в обране


Направления деятельности

Охрана труда, здоровья и экологии

12 Січня 2023
СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ЧЕРЕЗ НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ВИПЛАЧУВАТИМУТЬ ПО-НОВОМУ
Уряд постановою від 30.12.2022р. №1467 затвердив Порядок здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Згідно з ним, страхові виплати здійснюватимуться щомісяця:

потерпілому — з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання;

особам, які мають право на страхові виплати у зв’язку із смертю годувальника, — з дня смерті потерпілого, але не раніше дня виникнення права на страхові виплати.

Одноразова допомога виплачуватиметься потерпілому в місячний строк з дня визначення медико-соціальною експертною комісією стійкої втрати професійної працездатності, а в разі смерті потерпілого — у місячний строк з дня його смерті особам, які мають на це право.

Страхові виплати здійснюватимуть виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача страхової виплати в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання одержувача страхової виплати.

Щомісячна страхова виплата здійснюватиметься через поточні рахунки в банкахабо уповноваженими організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій та грошової допомоги, відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, і Порядку виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку.

Доставка сум страхових виплат здійснюватиметься за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Страхові виплати, призначені, але своєчасно не одержані потерпілим або особою, яка має на це право, здійснюються за весь минулий час, але не більше ніж за три роки з дня звернення за їх одержанням.

Нарахована сума страхової виплати включається в документи для виплати протягом не пізніше ніж одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахування, продовження чи поновлення її виплати. Розподіл та спрямування коштів на фінансування страхових виплат здійснюється Пенсійним фондом України.
Порядок призначення та перерахування страхових виплат визначатиме правління ПФУ.
Ця постанова набрала чинності з 1 січня 2023 року.

За матеріалами ФПУ
Охрана труда, здоровья и экологии | Направления деятельности | главная