Профспілка працівників вугільної промисловості України

Версія для друку

10 Червня 2011

Для запобігання травматизму в українських шахтах встановлять системи бездротового підземного зв’язку

Найближчим часом в українських шахтах можуть запрацювати новітні системи спостереження за пересуванням працівників у підземних виробках. Можливість їх встановлення розглядається Держгірпромнаглядом у рамках нового гранту, виділеного урядом США, на допомогу зі збільшення ефективності роботи українських гірничих інспекторів.

Навіть для Сполучених Штатів Америки подібне обладнання є абсолютним ноу-хау. Торік у шахтах США загинуло 45 працівників – смертельний травматизм зріс майже втричі. З огляду на це, Конгрес ухвалив закон про необхідність запровадження на всіх шахтах Америки систем спостереження за пересуванням працівників у підземних виробках. На сьогоднішній день такі системи почали виготовляти 5 виробників. Відповідно до Закону, керівники американських шахт мають ще 2 роки, щоб встановити у себе таку систему.

«Держгірпромнагляд вважає за доцільне установити системи спостереження за пересуванням працівників у підземних виробках на двох державних шахтах з найбільш небезпечними умовами праці: високим температурним режимом. На сьогоднішній день розглядається можливість встановлення обладнання на шахтах Краснолиманська, Бажанова, та ім. Скочинського», – заявив під час робочої зустрічі з Президентом організації «Партнерство з енергетичної та екологічної реформи» (ПЕЕР), залученої для виконання програми американським урядом, Перший заступник Голови Держгірпромнагляду Віктор Шайтан.

Крім того, американська сторона планує закупити і встановити на двох українських шахтах системи зрошення з форсунками, що використовуються для пилепридушення і є дуже ефективними у США.

Це вже третя програма, що реалізовуватиметься Держгірпромнаглядом з організацією «Партнерство з енергетичної та екологічної реформи» (ПЕЕР). Перша – була спрямована на обладнання навчального центру з безпеки праці в Луганську, відкриття якого заплановано на вересень 2011 року. Друга – на скорочення індивідуального травматизму на українських шахтах. Вона полягала у наданні чотирьом шахтам засобів індивідуального захисту та розробці бази даних випадків травматизму.

Источник: Держгірпромнагляд (http://www.dnop.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6238&Itemid=1)


© 2008–2024 Профспілка працівників вугільної промисловості України

Адреса Центрального комітету Профспілки працівників вугільної промисловості України:

01042, г. Київ, бульвар Дружби Народів, 5, к. 526;
тел. (044) 528-90-29;
E-mail приймальні: prupukuiv@ukr.net