Профспілка працівників вугільної промисловості України

Версія для друку

13 Листопада 2023

Прем’єр-міністр: Україна налаштована реалізувати модель справедливої трансформації вугільних регіонів

Справедлива трансформація вугільних регіонів, де шахти вичерпали свій ресурс, має починатися вже зараз, попри війну. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму зверненні до учасників установчих зборів Асоціації вугільних громад в рамках заходу «Справедлива трансформація 2023».

Вже зараз ведеться робота над тестуванням Концепції справедливої трансформації, зокрема в Червоноградському вугільному регіоні Львівській області. Прем’єр-міністр наголосив, що держава не збирається зараз закривати шахти, які мають перспективи й можливість видобувати. Водночас шахти, які вичерпали свій ресурс, будуть планово закриватися, а громади — справедливо трансформуватися.

«Тут важлива правильна послідовність дій. Спочатку дати людям альтернативу в працевлаштуванні і забезпеченні своїх родин, а потім вирішувати долю тих чи інших шахт», — підкреслив очільник Уряду.

Денис Шмигаль нагадав, що за підтримки міжнародних партнерів — Світового Банку, Уряду Німеччини, Європейської комісії — Україна розпочала політику справедливої трансформації ще у 2020 році. Ухвалена відповідна Концепція та напрацьовано Державну програму справедливої трансформації.

«Україна налаштована реалізувати цю модель регіонального розвитку. Наша мета — підвищити якість життя людей, дати їм нові можливості, зробити розвиток громад всебічним та гармонійним. У травні Уряд ухвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року. Прагнемо посилити енергобезпеку держави і одночасно досягнути європейських стандартів низьковуглецевої економіки», — сказав Прем’єр-міністр.

Глава Уряду підкреслив, що Україна буде невід’ємною частиною «зеленого» переходу. Вже незабаром буде представлений перший проект Національного плану з енергетики і клімату, що поєднуватиме відновлення і «зелений» перехід.

«В середньостроковій і довгостроковій перспективі йдеться в тому числі про модернізацію старих ТЕС і ТЕЦ, про розвиток зеленої генерації, про водневі технології», — зазначив Денис Шмигаль.

В цьому контексті, за його словами, важливим є створення Асоціації вугільних громад України. Адже спільними зусиллями вона зможе представляти свої інтереси перед центральною та регіональною владою, комунікувати з партнерами.

Денис Шмигаль закликав міжнародних партнерів до підтримки Асоціації та залучення її до розробки політик майбутнього Фонду справедливої трансформації. Цей Фонд, за його словами, буде довгостроковим інструментом імплементації та фінансування проектів. Він закладе матеріальну основу під конкретні ініціативи для комплексних перетворень у вугільних громадах.

Джерело: Урядовий портал

© 2008–2024 Профспілка працівників вугільної промисловості України

Адреса Центрального комітету Профспілки працівників вугільної промисловості України:

01042, г. Київ, бульвар Дружби Народів, 5, к. 526;
тел. (044) 528-90-29;
E-mail приймальні: prupukuiv@ukr.net