Профспілка працівників вугільної промисловості України

Версія для друку

31 Березня 2023

ПРЕЗИДІЯ ФПУ АКТУАЛІЗУВАЛА ПИТАННЯ ПРОФСПІЛКОВОЇ РОБОТИ

30 березня 2023 року у Будинку профспілок у Києві за участі керівника Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрія Зиміна відбулось засідання Президії ФПУ, на якому було розглянуто низку актуальних питань.

Члени Президії своєю постановою затвердили «Зведені статистичні дані всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань за 2022 рік».

Під час обговорення цього питання було зазначено, що за даними Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ, наразі до складу Федерації профспілок України входить 71 членська організація, із них 46 всеукраїнських профспілок і 25 територіальних профоб’єднань.

У минулому році до складу ФПУ прийнято Всеукраїнську профспілку спортсменів, працівників сфер фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання, чисельністю 11 тис членів профспілки.

Серед членів профспілок, що входять до ФПУ, станом на 1 січня 2023 року майже 70% осіб від загальної чисельності - працюючі члени профспілок. Робітнича, студентська та учнівська молодь складає 34,3%, непрацюючі пенсіонери, які перебувають на профспілковому обліку, - 6,84%, жінки становлять 57,16% від загальної чисельності членів профспілок.

Організаційна структура всеукраїнських профспілок складається з майже 34 тис первинних профорганізацій, 540 об’єднаних організацій, 374 міських організацій (крім м. Києва), 773 районних, 43 територіальних, 459 обласних організацій.За підсумками 2022 року, в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України та внутрішньопрофспілкових чинників чисельність членів профспілок у порівнянні з 2021 роком зменшилася на 15,4%. Головною причиною скорочення профспілкового членства стало ведення активних бойових дій на частині території країни, окупація Луганської, а також частини Донецької, Запорізької, Херсонської областей. Також значний вплив на падіння профспілкового членства, мало прискорення міграційних процесів, як всередині країни так і виїзд громадян за кордон.

За рішенням Президії, після звернення ФПУ до Постійної комісії Ради ФПУ з питань інституційного розвитку профспілок і молодіжної політики Департаментом профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ спільно з комісією буде проаналізовано статистичні данні та підготовано аналітичні матеріали щодо стану та проблем профспілкового руху країни. На основі цього будуть напрацьовані пропозиції щодо зміцнення потенціалу профспілок, інституційного розвитку ФПУ та її членських організацій з урахуванням вимог членства в МКП, ЄКП, глобальних профспілках та кращих практик профспілкової діяльності в країнах ЄС, а також завдань визначених VIII З’їздом ФПУ у Стратегії діяльності на 2021-2026 рр. «Час дій та якісних змін».

Також заплановано проведення профспілкової дискусії на рівні виборних органів та в первинних профспілкових організаціях щодо бачення трансформаційних змін в організаціях профспілок усіх рівнів та мотивації профспілкового членства.

За сприяння ЄКП буде організовано і проведено навчальні семінари для керівників постійних комісій Ради ФПУ, спеціалістів апарату ФПУ з метою ознайомлення з діяльністю національних профцентрів-країн ЄС, їх організаційної побудови та забезпечення внутрішньої діяльності.

Були також розглянуті майнові питання: про проведення дистанційних річних загальних зборів ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та загальних зборів ПрАТ «Укрпрофтур», з яких Президія ухвалила відповідні рішення.

Заслухано інформацію про збір підписів членів профспілок та їх участь у демонстрації в м.Лозанна (Швейцарія) проти допуску до участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року та інших міжнародних змаганнях.

Ще одним питанням, якому було приділено увагу Президії, став аналіз участі ФПУ, її членських організацій в опрацюванні проектів законів та інших нормативно-правових актів у 2022 році.


За матеріалами ФПУ

© 2008–2024 Профспілка працівників вугільної промисловості України

Адреса Центрального комітету Профспілки працівників вугільної промисловості України:

01042, г. Київ, бульвар Дружби Народів, 5, к. 526;
тел. (044) 528-90-29;
E-mail приймальні: prupukuiv@ukr.net