Профспілка працівників вугільної промисловості України

Версія для друку

3 Червня 2021

НА КОНТРОЛІ ПРОФСПІЛОК – ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ!

Як повідомляє Департамент охорони праці ФПУ, 2 червня ц.р. відбулось засіданні робочої групи СПО об’єднань профспілок щодо розгляду доопрацьованого Мінекономіки проєкту Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі» (із змінами в редакції станом на 17.05.2021) та отриману від Мінекономіки Таблицю щодо врахування або відхилення пропозицій і зауважень заінтересованих сторін, в тому числі профспілкової сторони, у той спосіб, який Мінекономіки вважала за доцільне.

Зазначимо, що ця редакція законопроєкту була направлена 17.05.2021 Мінекономіки у робочому режимі тільки членам тристоронньої робочої групи для ознайомлення. Сторона профспілок не погодила попередню редакцію цього законопроєкту. До Мінекономіки були направлені пропозиції та зауваження.

Робоча групи СПО об’єднань профспілок при розгляді 2 червня зміненої редакції законопроєкту відмітила, що більшість пропозицій профспілкової сторони не враховано.

За результатами засідання робочої групи профспілок прийнято узгоджене рішення щодо першочергового опрацювання ключових питань, які ми будемо наполягати що б були включені до законопроєкту.

Зокрема, це стосується включення таких статей щодо:

- здійснення громадського контролю профспілками та уповноваженими трудовим колективом;

- прав працівників та обов'язку роботодавців щодо впровадження профілактичних заходів із попередження профзахворювань на роботах із важкими та шкідливими умовами праці (змінюємо термін пільги) та компенсаційних механізмів за роботу в таких умовах:

- обов'язковість створення комісії підприємства з питань безпеки праці та охорони здоров'я, визначення її повноважень;

- регулювання питань безпеки, умов праці та охорони здоров'я працівників у колективному договорі, угоді;

- фінансування заходів щодо поліпшення умов, безпеки праці, захисту працюючих, охорони їх здоровя;

- вимоги під час прийому працівника на роботу тощо.

Категорично виступаємо проти раптом з'явившигося пункту у розділі «Прикінцеві положення» щодо виключення повністю глави XI «Охорона праці» із Кодексу законів про працю! Ці зміни до КЗпП не обговорювались на засіданнях тристоронньої робочої групи, не було їх і у попередніх редакціях законопроекту.

Відповідна редакція законопроєкту надіслана всім членським організаціям ФПУ. Чекаємо на Ваші відгуки та пропозиції.

Наступне засідання робочої групи СПО об’єднань профспілок щодо узагальнення пропозицій і узгодження позиції профспілок до цієї редакції законопроєкту заплановано на 22 червня 2021 року.

За матеріалами ФПУ.

© 2008–2022 Профспілка працівників вугільної промисловості України

Адреса Центрального комітету Профспілки працівників вугільної промисловості України:

01042, г. Київ, бульвар Дружби Народів, 5, к. 526;
тел. (044) 528-90-29;
E-mail приймальні: prupukuiv@ukr.net